دستگاه‌های تصفیه هوا چینی، باکیفیت‌تر می‌شوند

دستگاه‌های تصفیه هوای چینی با کیفیت‌تر می‌شوند

چین قصد دارد استانداردهای جدیدی را برای تولید دستگاه‌های تصفیه هوا تدوین کند تا به این ترتیب، بازار بی نظم این محصول را سامانی ببخشد.

این استانداردها که توسط کمیته فنی ملی چین در واحد لوازم برقی اداره استاندارد چین تعیین می‌شود، در سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام خواهد شد. این استانداردهای جدید که نسخه به‌روزشده استانداردهای قبلی در مورد میزان مصرف انرژی در دستگاه تصفیه هوا به شمار می‌رود، الزامات مشخصی را برای برخی قطعات دستگاه تصفیه هوا تعیین کرده و همچنین مواردی را در مورد ظرفیت تصفیه هوا و عمر دستگاه مشخص ساخته است.

از سال ۲۰۱۳ به این سو، صنعت تولید دستگاه تصفیه هوا در چین با رشد بی‌سابقه‌ای روبرو شده است که شاید دلیل آن نیز استقبال شدید مشتریان از ابزارهایی برای مقابله با آلودگی هوا در این کشور است. شرکت‌های چینی زیادی در این بازه زمانی به تولید دستگاه تصفیه هوا روی آوردند. به همین دلیل، بازار این کشور از محصولات با کیفیت پایین پر شده است و البته کمبودی در زمینه محصولات با کیفیت بالا نیز به چشم نمی‌خورد. با این وجود، دولت چین تصمیمی جدی برای الزام شرکت‌ها به تولید محصولات تصفیه کننده هوا با کیفیت بالا دارد.

پس از اعلام استانداردهای قبلی در ماه مارس سال ۲۰۱۶ در چین، تولید دستگاه تصفیه هوا در این کشور کاهش یافت. البته این کاهش با افزایش کیفیت همراه بود، ولی ظاهرا این کیفیت همچنان با حد مطلوب فاصله دارد. به هر حال، استانداردهای جدیدی که قرار است اعلام شود، معیار کیفیت این محصول را بالاتر خواهد بود.

در سال گذشته میلادی، تعداد پنج میلیون و هفصد و چهل هزار دستگاه تصفیه هوا در چین به فروش رفت که نسبت به سال پیشین رشدی حدود ۲۴ درصدی داشت.

منبع: تکنود