دستگاه‌های جدید تصفیه هوا و رطوبت‌زدای ال جی

دستگاه جدید تصفیه هوا ال جی

شرکت ال جی به تازگی چندین دستگاه تصفیه هوا را روانه بازار کرده که می‌توانند آلاینده‌های مختلفی را از هوا حذف کنند. همچنین یک مدل دیگر از این دستگاه‌های تصفیه هوا از قابلیت کاستن از میزان رطوبت موجود در فضا برخوردار است و به این ترتیب تنفس را برای افراد حاضر در آنجا آسان‌تر کنند.

این دسته از دستگاه‌های تصفیه هوا ال جی، «پیوریکر» (Puricare) نام دارند. سه مدل دستگاه تصفیه هوا در این دسته از محصولات می‌توانند چندین نوع آلاینده از جمله مواد آلرژی‌زا را از بین ببرند. این دستگاه‌ها همگی از سیستم فیلتراسیون پیشرفته استفاده می‌کنند. بنا بر اعلام شرکت ال جی، استفاده از این دستگاه‌های تصفیه هوا می‌تواند برای مبتلایان به آلرژی و آسم بسیار سودمند باشد. دستگاه رطوبت‌زدا نیز می‌تواند به شکلی کاملا بی سروصدا، رطوبت اضافی موجود در هوای فضای بسته را جذب کند.

دیویس واندروال (معاون بازاریابی شرکت ال جی در آمریکا) می‌گوید: «ال جی می‌داند که خانواده‌های ساکن در ایالات متحده توجه بیشتری به سلامت خود می‌کنند و به دنبال فناوری‌هایی فراتر از تغذیه سالم و ورزش هوشمندانه هستند.»

محصولات تصفیه هوای ال جی با نام «پیوریکر» درست همانند محصولات دیگر این شرکت نظیر جاروبرقی یا ماشین لباسشویی کاهش دهنده مواد آلرژی‌زا، تمرکز خود را بر تمیز کردن فضای خانه قرار داده است تا به این ترتیب ساکنان خانه بتوانند هوای سالم‌تری را تنفس کنند.

دستگاه جدید تصفیه هوای ال جی
دستگاه جدید تصفیه هوای ال جی

محصولات دسته پیوریکر ال جی با هدف تصفیه هوا در خانه آن هم با کمترین دردسر برای ساکنان آن طراحی شده است. این دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانند مواد آلاینده موجود در هوا را شناسایی رده و برخی از آنها نظیر دود، مواد آلرژی‌زا و گرده گل را جذب کنند. این دستگاه‌ها سروصدای زیادی ندارد. میزان صدای تولیدی این دستگاه فقط ۲۰ دسی‌بل (معادل زمزمه انسان) است.

این سامانه دارای یک حالت خودکار است که در صورت فعال بودن به شکلی هوشمند، سرعت فن دستگاه را بر اساس کیفیت هوای خانه تنظیم می‌کند. این حالت سبب افزایش عمر فیلترهای داخلی و نیز کاهش مصرف انرژی می‌شود.

دستگاه‌های تصفیه هوا ال جی که در دسته پیوریکر قرار دارند، دارای گواهینامه استاندارد حذب دو تنباکو، گردوغبار و گرده گل از سوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ایالات متحده (AHAM) هستند. این دستگاه ها همچنین از سامانه نور هوشمند ال جی (LG Smart Lighting) نیز برخوردارند که  کاربر به کمک آن می‌تواند از روی رنگ نور ایجاد شده، از کیفیت هوای خانه خود اطلاع یابد.

منبع: دیجیتال ترندز