دستگاه پایش کیفیت هوا، محصول جدید ایسر

دستگاه پایش کیفیت هوا محصول ایسر- هواجو

شرکت معروف ایسر (ACER) به تازگی از محصولی جدید رونمایی کرده که می­‌تواند برای پایش کیفیت هوا در محیط­‌های مختلف کاربرد داشته باشد. این دستگاه که ایرمانیتور (Air Monitor) نام دارد، قادر به شناسایی ۶ شاخص مهم کیفیت هوا و اعلام آن به کاربر است.

این دستگاه جدید پایش کیفیت هوا به لطف برخورداری از چندین حسگر مختلف می­‌تواند شش شاخص اصلی یعنی مجموعه ترکیبات آلی فرّار، دی اکسیدکربن، دما، رطوبت، PM2.5 و نیز PM10 را شناسایی کند. به این ترتیب، این گجت می‌­تواند وسیله‌­ای بسیار کاربردی برای همه کسانی که نگران کیفیت هوای خانه یا محل کار خود هستند باشد.

دستگاه ایرمانیتور همچنین یک اپلیکیشن اختصاصی نیز دارد که با نصب آن بر روی گوشی هوشمند می­‌توان اطلاعات دقیقی در مورد کیفیت هوای خانه دریافت کرد. علاوه بر این، بر روی بدنه این دستگاه چندین لامپ LED رنگی قرار دارد. در صورت نامساعد بودن کیفیت هوا، این مساله از طریق این لامپ­‌ها به اطلاع کاربر می‌­رسد.

دستگاه پایش کیفیت هوا محصول شرکت ایسر- هواجو

اما یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این دستگاه پایش کیفیت هوا، امکان اتصال آن به دستگاه‌های هوشمند خانگی است. برای نمونه فرض کنید میزان دی اکسید کربن در خانه بالا باشد. در این صورت این دستگاه می‌تواند فرمان روشن شدن را به دستگاه تصفیه هوا داده و یا به پنجره دستور باز شدن بدهد.

هنوز اطلاعاتی در مورد زمان دقیق عرضه و نیز قیمت این دستگاه اعلام نشده است.

منبع: بیزینس وایر