عرضه دستگاه تصفیه هوا با قابلیت کشتن پشه توسط شارپ

دستگاه تصفیه هوا شارپ مدل FM40E

شرکت ژاپنی شارپ به تازگی یک دستگاه تصفیه هوا با نام FP-FM40E  را به بازار عرضه کرده که علاوه بر زدودن برخی مواد آلاینده موجود در هوا، پشه‌های موجود در محیط را بدون استفاده از هیچ نوع ماده شیمیایی نیز از بین ببرد و به این ترتیب جلوی بروز بیماری‌های ناشی از نیش این حشره را بگیرد.

فناوری یون پلاسما کلاستر

دستگاه تصفیه هوا مدل FP-FM40E شارپ از فناوری یون پلاسما کلاستر بهره می‌برد. در این فناوری، یون‌های مثبت و منفی وارد هوا می‌شوند. این یون‌ها به ذرات مختلف معلق می‌چسبند و پس از جذب هیدورژن به هیدروکسیل (که یک تمیزکننده طبیعی است) تبدیل می‌شوند. هیدروکسیل می‌تواند هیدورژن را از ساختار انواع میکروارگانیزم جذب کرده و ضمن غیرفعال ساختن آنها، خودش به مولکول آب تبدیل می‌شود. در واقع یون‌ها در این فناوری عملکردی مشابه یون‌های طبیعی دارند و انواع ویروس و مواد بیماری‌زا را تجزیه می‌کنند.

بررسی‌ها نشان داده که این محصول می‌تواند انواع دودهای شیمیایی، مواد سمی، گازهای فرّار آلی  و نیز مواد عفونی را از محیط پاکسازی کند. این دستگاه همچنین می‌تواند گرده گل با قطر ۳ صدم میکرون، انواع ماده آلرژی‌زا، هاگ قارچ، گردوغبار و دودهایی نظیر دور سیگار را جذب کند.

دستگاه تصفیه هوا شارپ با قابلیت به دام انداختن پشه

از بین بردن پشه‌ها در کنار دستگاه تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هوای مدل FP-FM40E شارپ برای گرفتن پشه‌های موجود در محیط، فرآیندی پنج مرحله‌ای دارد. در دو طرف این دستگاه شکاف کوچکی قرار دارد که نور فرابنفش از خود ساطع کرده و به این ترتیب انواع پشه و مگس را به خود جذب می‌کند. به محض اینکه حشره به این منافذ نزدیک شد، به وسیله جریان هوا به داخل کشیده شده و بر روی سطحی چسبدار به نام می‌افتد. مزیت این شیوه نسبت به بسیاری روش‌های دیگر این است که فاقد هر نوع ماده شیمیایی و یا اسپری مضر است و در نتیجه هیچ خطری برای انسان ندارد.

شرکت شارپ این دستگاه تصفیه هوا را به طور خاص برای کشورهای در حال توسعه آسیایی که از یک سو توان مالی چندانی ندارند و از سویی دیگر گرفتار حجم زیادی از پشه‌های ناقل بیماری هستند طراحی کرد است.

این دستگاه ۵/۸ کیلوگرم وزن داشته و قابل حمل است و می‌تواند مکانی به مساحت ۳۰ مترمربع را پوشش دهد.

کلیپ کوتاه معرفی این دستگاه تصفیه هوا را می‌توانید در آپارات ببینید.